Başkandan Mesaj

Çekmeköy Spor Kulübü, 2019 yılında kuruldu. Vefakar, birbirine kenetlenmiş, başarıya inanmış, güven çerçevesinde bir avuç yönetici ile yola çıktı. İlk gün kurduğumuz cümle, ‘’Uzak diye bir yer, İmkansız diye bir şey yoktur!’’- ‘’Kün fe yekün vardır! Çünkü ALLAH ‘’ol’’ der ve olur’’. Herkes cesareti kadar adım atar ve umudu kadar yaşar… Biz çok inandık…
Yolumuz uzun, asla yorulmayız. Güçlü bir ekip var, birbirini düştüğünde kaldıracak, destekleyecek, tamamlayacak ruha sahip, işin en güzelini yapma heyecanından hiçbir zaman ödün vermeyeceğiz. Motivasyonumuz tam, heyecanımız yerinde.
Bizler sabırla ve iyi niyetle, belki de ülkemizdeki spor anlayışına örnek bir soluk getirecek düşüncelerle yola çıktık. Bu değişimi tamamen kalıcı başarı kaygısıyla başlattık ve her detayını düşünerek, sportif başarının finansla desteklenmesi için geleceğe dair yatırım planları dahil her türlü detayı düşündük. Bizler günü kurtarmayı değil, geleceği planlıyor, hayali bütçeler ile değil reel verilerle planlamalar yapıyoruz. Birçok konuda öncülük yapmak ve ilklere imza atmak üzere, örnek olmaya çalışıyoruz.


Çekmeköy Spor, yediden yetmişe herkesin fikrini önemseyerek, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği ‘Zeki, Çevik ve aynı zamanda Ahlaklı’’ sporcu nesli yetiştirebilmek, Türk sporuna ve ilçemize/ilimize/ülkemize daha iyi hizmet verebilmek için, ekibimle/takım arkadaşlarımla birlikte gece gündüz demeden çalışacağımızın sözünü veriyoruz.
Formamızı giyen tüm oyuncularımızla, tüm çalışanlarımızla oluşturduğumuz takım ruhumuzdan hiçbir şart altında ödün vermediğimiz için gururluyuz. Polemiklere girerek, kışkırtarak, provoke ederek değil, çok çalışarak, inanarak ve birlik olarak kazanmaya devam edeceğiz.


Herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Ama adından bahsetmeden geçemeyeceğim kişiler var anmak isterim, yola çıktığım takım arkadaşlarım Fatih Albaşkara ve Aydın Dursun, çok teşekkürler ayni fikirde buluştuğumuz ve saygımızı hiç kaybetmediğimiz için. Asım Özdemir, tecrübesini ve desteğini üzerimizden eksik etmedi, her sorumuza itina ile cevap verip sabır gösterdi, yanımızda olduğun için çok teşekkürler. Ayrıca sıfır noktasında düşünmeden bizlerle çalışmaya başlayan güzel yürekli, samimi, bilgili ve tecrübeli Kerem Barut, genç ve heyecanını hepimize geçiren harika insanlar Sinan Bulat, Tuğçe Ergenç Korkmaz çok teşekkürler. Yönetim, ekip arkadaşlarımız ve sporcularımız, iyi ki yollarımız kesişti.

Ve hatırlatmak isterim, ‘’imkansız diye bir şey yoktur’’.

Sevgilerimle,
Sevim YARAR SERBEST
ÇEKMEKÖY SPOR KULÜBÜ BAŞKANI