Misyonumuz

İlçemizde, ilimizde, bölgemizde ve ülkemizde sporun kaynak talebini karşılamak üzere, faaliyet bölgelerimizde futbol ve diğer branşlarda uygun nitelik ve yaş gruplarında potansiyelin tüm branşlarda eğitim almasına olanak sağlamak.

Öncelikli, futbol kulübü olarak mevcut kaynaklardan beslenerek varlığını sürdürmeye çalışmak yerine önceliği kendi kaynağından beslenen ve kaynaklarını futbol ve diğer branşlarda piyasaya sunabilen bir alt yapı kulübü olmak.

1 yıllık, 5 yıllık, 10 yıllık, 20 yıllık, planlarımız doğrultusunda kuruluş amacından taviz vermeden planlamaların hedeflediği seviyeye ulaşmak.

Faaliyet bölgemizde tüm alt yapı çalışmalarını tek çatı altına toplamak, diğer alt yapı kulüpleri ile iş birliği yaparak koordinasyonu sağlamak.

İlk 5 yıl sonunda profesyonel kariyere aday sporcular yetiştirmek ve onları tam donanımlı niteliklerde spor camiasına kazandırmak.

Kulübümüz bünyesinde tüm branşlarda alt yapı eğitimi alacak çocuk ve gençlerimizin akademik ve mesleki eğitimlerini aksatmayacak planlamalar yaparak onların eğitimlerine artı değer katarak zihinsel, bedensel ve ruhsal dinamiklerini harekete geçirmek.

 Bununla birlikte genel ahlak kuralları ile milli ve manevi değerlere saygılı bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlamak.

            Kaynakları verimli kullanmak amatör ruha sahip olmakla birlikte profesyonel bir anlayış ile ekip ruhu içerisinde çalışmak.

            Sporcularımızın fiziksel ve sosyal gelişimlerinde katkı sağlayıcı olmak, sporcularımızın zararlı alışkanlıklardan korunmaya yönelik tedbirler almak.

            Sporcularımızın ruhundaki savaşçı ve kavgacı enerjiyi barışçı ve dostane bir zemine çekerek, çatışmayı karşılaşmaya dönüştürmek.

            Kulübün kurumsal bir temele oturtularak yönetim ve gelişimini idare ettirmek ve bunun nesiller boyunca sürmesini sağlamak.

            Ruhunda başarma güdüsüne sahip olan ve bu güdüsüyle mutluluk bulan sporcular yetiştirmek.

            Şeffaflık ve dürüstlük politikasını ilke edinerek kulüp yönetiminin her kademesinde bu ilke doğrultusunda hareket etmek.

            Sporun dostluğu pekiştirdiğini ve toplumsal kaynaşmaya destek olduğunu unutmamak.

            Sorumlulukların bilincinde tutarlı akademik, deneyimli ve hedefe odaklanan eğitimcilerle çalışmak.

            Sporcu ve sporcu ve velilerinin yönetimle kaynaşmalarını sağlamak ve bunu sürdürmek için yönetimsel çalışmalar yapmak.

            Evrensel değerler ışığında eğitim, bilim ve teknoloji birikiminden yaralanarak ülkenin geleceği için üstün nitelikli sporcular yetiştirmek.

            Milli takıma başarılı sporcular yetiştirerek, kulübümüzün ve ülkemizin adını duyuracak lider bir kulüp olmak.

            Tecrübe, bilgi birikimi, başarıları ile her yerde örnek gösterilen ve hedeflenen kulüp olmak.